Profesjonalne Maszynki do Włosów

Prowadząc zakład fryzjerski, należy skupiać się na szeregu najróżniejszych zadań. Zalicza się do nich promocja firmy, jej atrakcyjna oferta, a także utrzymywanie wysokiej jakości usług. Co jednak kluczowe, każdy dobry zakład fryzjerski musi być wyposażony we właściwy, najwyższej jakości sprzęt. Jego dobieranie najlepiej zacząć od z pozoru najprostszego urządzenia, czyli od maszynki do strzyżenia. Profesjonalne maszynki do włosów — czym się charakteryzują i na co zwracać uwagę podczas ich wybierania?

Maszynka do włosów profesjonalna — dlaczego warto ją mieć?

Nikogo nie trzeba przekonywać do tego, że w salonie fryzjerskim musi się znaleźć odpowiednie wyposażenie. W końcu trudno sobie wyobrazić pracę na zwykłych krzesłach, przy malutkich lustrach i z wykorzystaniem kiepskiej jakości kosmetyków i szamponów. Wszystkie te elementy muszą być zaprojektowane i wykonane z najwyższą starannością. Nadal jednak sporo osób ma wątpliwości, czy profesjonalna maszynka do strzyżenia włosów to coś, co faktycznie trzeba mieć. Czy taka zwykła, dostępna w przeciętnym sklepie RTV/AGD wersja nie będzie wystarczająca?

Tania i prosta maszynka jest dobrym rozwiązaniem do domu, gdzie będzie używana rzadko i krótko. Producenci mają świadomość, że korzystać się z nich będzie z dość niewielką częstotliwością, dlatego projektują je z gorszej jakości materiałów i podzespołów. Co się stanie, gdy po taki sprzęt sięgnie zawodowy fryzjer? Już po kilku chwilach odczuje, że nie jest to maszynka dla niego. Nie tylko jej wykonanie i trwałość będą na zbyt niskim poziomie, lecz nawet czas pracy na jednym ładowaniu pozostawiać będzie wiele do życzenia. Wszystkie elementy, począwszy od baterii po kabel zasilający, a na ostrzach kończąc, będą po prostu nieodpowiednie do ciągłej pracy realizowanej przez profesjonalistę. W takiej sytuacji maszynka do strzyżenia profesjonalna jest zakupem nie tylko polecanym, lecz po prostu obowiązkowym.

Na co zwracać uwagę wybierając profesjonalne maszynki do strzyżenia włosów dla fryzjerów?

Laikom maszynka do strzyżenia włosów może wydawać się urządzeniem bardzo prostym, którego wybranie nie powinno sprawiać żadnych większych problemów. Jest to jednak bardzo zaawansowany sprzęt, którego zakup może być obarczony naprawdę poważnymi trudnościami. Nic więc dziwnego, że wiele osób poświęca dłuższą chwilę na samą tylko analizę tego, jakim parametrom powinno się przyjrzeć podczas kupowania profesjonalnej maszynki.

Jak się okazuje, lista istotnych cech takiego urządzenia jest naprawdę pokaźna. Wspomnieć tu trzeba przede wszystkim o tym, jak maszynka będzie zasilana, w jaki sposób wykonana zostanie jej obudowa, lecz także o tym, jakie będą do niej dołączone akcesoria pomocnicze. Nie bez znaczenia jest moc silnika maszynki oraz jej dodatkowe funkcje. Analizując tak liczne sprawy, nie można oczywiście zapominać o tym, jakie możliwości będzie miał dany sprzęt w zakresie strzyżenia, czyli jak duży będzie zakres długości oraz szerokości ścinanych włosów.

Profesjonalne maszynki – jakie zasilanie będzie najlepsze?

Maszynka fryzjerska profesjonalna charakteryzuje się przede wszystkim tym, że jest ona niezawodna i umożliwia bezproblemową pracę przez cały roboczy dzień. Kluczowe w tym wypadku jest właściwe wybranie sposobu zasilania.

Jak się okazuje, możliwości w tym wypadku są aż trzy, ponieważ maszynki mogą być podłączane kablem do gniazdka, korzystać z energii zgromadzonej we własnym akumulatorze, a także mogą łączyć obie te możliwości.

Powszechnie wiadomo, czym różnią się te metody zasilania, lecz żeby mieć całkowitą pewność i wyeliminować potencjalne źródło pomyłki, lepiej je pokrótce wyjaśnić. Maszynka sieciowa to oczywiście ta, która cały czas wymaga podłączenia do gniazdka zasilającego, co wiąże się z ograniczeniem jej zasięgu — gniazdko musi być w pobliżu stanowiska pracy. Model akumulatorowy nie ma tego problemu, ponieważ pracuje tylko dzięki wewnętrznej baterii. Najlepszym wyborem dla profesjonalisty jest wersja hybrydowa, która może pracować podłączona do gniazdka lub tylko na swoim akumulatorze. Pozwala to wykorzystać najlepsze zalety obu rozwiązań, czyli swobodę pracy, dużą moc cięcia, a także stabilność pracy ostrzy.

Czy moc maszynki do włosów jest naprawdę tak ważna?

Przy wybieraniu profesjonalnej maszynki do strzyżenia powinno się zwracać uwagę na coś, co w przypadku modeli amatorskich nigdy nie jest brane pod uwagę — moc obecnego w maszynce silnika.

W salonie fryzjerskim pojawiać się mogą najróżniejsi klienci. Jedni będą mieli delikatne i bardzo łatwe do ścinania włosy, natomiast inni mogą mieć grubsze i nieco twardsze włosy. Żeby można było sobie z nimi poradzić, zakupiona maszynka powinna charakteryzować się właściwą mocą cięcia. Jeśli więc nasi klienci posiadają zróżnicowany typ owłosienia, warto zainwestować w nieco wydajniejszą maszynkę.

Zakres strzyżenia

Czym jeszcze charakteryzuje się maszynka do strzyżenia włosów profesjonalna? W odróżnieniu od modelu amatorskiego posiada ona ogromny zakres doboru długości i szerokości strzyżenia. Dzięki temu możliwe jest spełnienie oczekiwań każdego klienta.

Co jednak bardzo ważne, przy wyborze maszynki powinno się zwrócić uwagę na sposób wybierania parametrów strzyżenia. Zmiana może być realizowana na dwa sposoby — poprzez kręcenie specjalnym pokrętłem odpowiadającym za pozycje grzebyka lub wymienianie końcówek maszynki. W zależności od tego, które rozwiązanie wydaje nam się prostsze i wygodniejsze, taką maszynkę powinno się zakupić. Każdy ma swoje własne preferencje w tym zakresie, lecz istotne jest, aby być świadomym takich różnic i wiedząc o nich dokonać konkretnego wyboru bez pozostawiania go przypadkowi.

Jakość wykonania obudowy

Profesjonalne maszynki do strzyżenia można odróżnić od amatorskich w kilka sekund. Nawet amatorzy dostrzegą kolosalne różnice, gdy tylko wezmą oba urządzenia w dłonie. Jaki jest powód tak prostej identyfikacji? Rzecz jasna różnica tkwi w jakości wykonania ich obudów i użytych tworzyw.

Wysokiej jakości sprzęt tego typu musi charakteryzować się wytrzymałością oraz ponadprzeciętną trwałością. Nie może bowiem dochodzić do sytuacji, gdy po jednym upadku na ziemię maszynka będzie nadawała się do wyrzucenia. W końcu podczas codziennej pracy może do takich wypadków dochodzić dość często. Żeby zabezpieczyć wrażliwe części wewnątrz maszynki, jej obudowa musi być wykonana z naprawdę mocnych tworzyw. Szczególnie polecane są modele z tytanu lub z ceramiki. Odradza się natomiast kupowanie odmian aluminiowych lub metalowych. Oczywiście absolutnie wykluczone są maszynki z plastiku.

Analizując jakość wykonania maszynki, nie można skupiać się tylko na jej obudowie. Równie istotne jest to, jak zrobione są jej ostrza. W tym wypadku chodzi nie tylko o ich odporność na uszkodzenia, lecz głównie o trwałość — ostrza muszą być cały czas niezwykle ostre. Wiedzieć bowiem trzeba, że im częściej maszynka będzie używana, tym szybciej dochodzić może do stępienia się jej ostrzy, co oczywiście pociągać będzie za sobą znacznie gorszą jakość strzyżenia. W tym wypadu specjaliści zgodnie przyznają, że najlepszym rozwiązaniem jest maszynka z ostrzami wykonanymi ze stali nierdzewnej, które dodatkowo pokryte zostaną tytanową powłoką zabezpieczającą.

Przydatne akcesoria

To, co w dużej mierze odróżnia amatorski sprzęt od profesjonalnego, to liczne małe detale, które jako całość przekładają się na kolosalne zmiany w jakości. Dotyczy to nie tylko obudowy, ostrzy czy też źródła zasilania, lecz także licznych dodatków i akcesoriów.

W tym wypadku wspomnieć trzeba np. o stacji ładującej, która pozwala wygodnie podłączyć urządzenie do ładowania. Innym ciekawym dodatkiem są specjalne gumowe wypustki na obudowie maszynki, które zabezpieczają przed ślizganiem się jej w dłoniach, co znacznie poprawia stabilność chwytu i precyzje cięcia.

Na koniec wspomnieć należy również o specjalnych pędzelkach, które dodawane są do lepszej jakości urządzeń. Dzięki nim po skończonej pracy można łatwo i efektywnie wyczyścić ostrza z pozostałości włosków, co przekładać się będzie na higienę, lecz również dłuższą eksploatację urządzenia.